Test RT-PCR pro samoplátce vám zprostředkujeme v Nemocnici Hořovice, Rehabilitační nemocnici Beroun a v Praze.

O dostupnosti výsledku testu budete nejprve informováni prostřednictvím SMS na telefonní číslo, které jste uvedli při registraci. V SMS také obdržíte přístupové heslo k výsledkovému listu, který je zaslán na Vámi uvedenou emailovou adresu. V případě, že Vám výsledek nebude zaslán obraťte se na covid@nemocnice-horovice.cz. 

Cena zdravotní služby je 610 Kč za detekci nukleové kyseliny SARS-COV-2 pomocí metody RT-PCR + 200 Kč za odběr biologického materiálu.

Pro včasnější dodání výsledku testu nabízíme doplňkové služby:

 • Výsledek do 4 hodin – 1200 Kč
 • Výsledek do 8 hodin – 850 Kč
 • Výsledek do 12 hodin – 350 Kč
 • Výsledek do 24 hodin – zdarma
 • Mezinárodní certifikát z laboratoře v anglickém jazyce – 120 Kč

Odběr RT-PCR lze provést i v našem mobilním odběrovém voze.

Pro zajištění odběrů pro vaše zaměstnance přímo ve vaší společnosti se prosím obraťte na naše klientské centrum na tel. lince +420 702 101 001.


Odběrová místa:
 • Nemocnice Hořovice
 • Rehabilitační nemocnice Beroun
 • Praha 9 - Černý Most
 • Praha 10 - Vršovice
 • Praha 5 - Anděl
 • Praha 5 - Nové Butovice

Test RT-PCR

RT-PCR test je založený na detekci RNA viru. Metoda RT-PCR je specifická metoda pro přímý průkaz SARS-CoV-2. Test je vhodný pro klienty, kteří chtějí zjistit, zda v současné době prodělávají nemoc COVID-19.

Postup odběru

Před odběrem neaplikujte minimálně 2 hodiny kapky nebo spreje do nosu, jiná omezení nejsou nutná. Na vyšetření se dostavte v předem domluvený čas, na domluvené místo.

Vyšetření se provádí výtěrem dvěma přístupy:

 • výtěr z nosohltanu přístupný přes dutinu nosní
 • výtěr ze střední části hltanu přístupný přes dutinu ústní.

Výtěr z obou anatomických lokalit je důležitý pro zvýšení pravděpodobnosti záchytu viru z odebraného materiálu.

Výsledek testu

Od 1. června je možné stáhnout certifikát o výsledku testu z portálu ocko.uzis.cz

Certifikáty jsou v jednotném vzhledu podle Evropské unie.
Na certifikátech je uvedené jméno, příjmení a datum narození. Zároveň obsahují QR kód.

Přihlášení do očkovacího portálu občana je možné dvěma způsoby:
1)  Přihlášením pomocí rodného čísla a občanského průkazu (přihlášení je možné pouze pro klienty, kteří uvedli číslo mobilního telefonu). Na telefonní číslo obdrží sms zprávu s jednorázovým přístupovým kódem. Následně se zobrazí seznam testů a také seznam certifikátů.
2)  Přihlášením pomocí účtu NIA – eIdentity. Tedy například přihlášení pomocí elektronického občanského průkazu opatřeného čipem a aktivovanou komponentou pro komunikaci s veřejnou zprávou, nebo vytvořeným účtem NIA, případně bankovní identitou. Ověření přes bankovní identitu je možné pouze pro osoby, které jsou ověřeny přes registr obyvatel (ROB). Odkaz k přihlášení do národní identity naleznete také na stránce ocko.uzis.cz.

Na stránkách naleznete platné certifikáty ne starší než 180 dnů. Není garantováno, že certifikáty starší 180 dnů budou či jsou k dispozici.

Certifikát může vytisknout poskytovatel zdravotních služeb, který test provedl. Preferovaná forma certifikátu je digitální, proto doporučujeme volit stažení certifikátu přes portál ocko.uzis.cz.

Cena služby

COVID-19
Test RT-PCR
Objednat
Ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH.
Bolí vás často na hrudi? Máte pocit „bušení srdce“? Může vám pomoci vyšetření EKG.
Elektrokardiografie, nebo-li „natáčení srdce“, je základní vyšetřovací metoda v kardiologii. Pomocí křivky zobrazuje elektrickou aktivitu srdce. EKG se nejčastěji využívá k diagnostice bolestí na hrudi, dušnosti, závratí a pocitů bušení srdce. Kromě toho může odhalit zvětšení jednotlivých srdečních oddílů. Proto je důležitou součástí každého preventivního vyšetření.
Víte, jak se během 24 hodin změří vaše srdeční aktivita?
Holterovské monitorování, nebo-li ambulantní monitorování EKG, je 24 hodinové sledování srdeční aktivity pomocí Holterova monitoru. Využívá se u pacientů, u kterých je podezření na nárazové poruchy srdečního rytmu. Součástí preventivního programu je až po konzultaci s interním lékařem.
Ergometrické vyšetření zaznamenává elektrickou aktivitu srdce.
Tzv. zátěžové EKG, kdy je při vyšetření zaznamenávána elektrická aktivita srdce a jsou sledovány změny způsobené zatížením srdce námahou. Při zúžení nebo ucpání cév, které zásobují srdce krví, dochází při zátěži k horšímu prokrvení srdečního svalu a ke změnám na EKG. Obvykle se přitom objeví i bolesti nebo tlak na hrudi. Zátěžovým vyšetřením se dá posoudit i tělesná výkonnost nebo sledovat výskyt srdečních arytmií (poruch rytmu srdce) spouštěných při zátěži.
Víte, jak probíhá ultrazvukové vyšetření cév?
Vyšetření je prováděno tzv. Dopplerovským ultrazvukem, který umožňuje hodnotit nález na cévách, zejména posoudit jejich průchodnost a eventuálně stupeň zúžení, které bývá nejčastěji na podkladě aterosklerózy (kornatění tepen). Postupující omezování průsvitu cévy snižuje množství krve přitékající k mozku a hrozí vznikem mozkové ischemické příhody (mozkové mrtvice). Včasné odhalení a léčba zúžení tepen vám může zachránit život.
Víte, na jakém principu funguje echokardiografické vyšetření?
Jde o ultrazvukové vyšetření srdce. Ultrazvuk je zvuk, který je vysílán a přijímán ultrazvukovou sondou, která se přikládá na hrudník. Odrazy ultrazvuku ze srdce jsou analyzovány přístrojem a převedeny na pohybující se obrázek srdečních stěn a struktur (např. srdečních chlopní). Vyšetření tak umožňuje zobrazit jednotlivé srdeční oddíly a chlopně, jejich strukturu, velikost a funkci. Moderní přístroje umožňují i zobrazení směru a rychlosti krevního proudu, včetně odhadu nitro srdečních tlaků.
Rentgenový snímek hrudníku lékař požaduje při podezření na onemocnění hrudní oblasti.
Rentgenové vyšetření hrudníku patří k základním vyšetřovacím metodám. Jedná se o první informaci o stavu vašich plic a srdce. Toto vyšetření ordinuje lékař, který vás začne vyšetřovat po interní stránce.
Neinvazivní monitorování krevního tlaku
Jedná se o postup, při kterém je zjištěn krevní tlak člověka. Tato veličina odráží zdravotní stav organismu a je součástí interního lékařského vyšetření.
Ultrazvukové vyšetření dolní a horní poloviny břicha
Toto vyšetření je zavedená a efektivní neinvazivní zobrazovací metoda, která využívá ultrazvukového vlnění s vysokou frekvencí pro zobrazení tkání a orgánů ve vyšetřované oblasti lidského těla. Ultrazvukové vlnění je do těla pacienta vysíláno pomocí speciální ultrazvukové sondy, uvnitř těla se odráží od tkání a orgánů a sondou je zpět přijímáno a dále zpracováno ve dvojrozměrný obraz, který lze sledovat na brazovce ultrazvukového přístroje.
Kolonoskopie neboli vyšetření tlustého střeva
Je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva. Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy nebo nádory, ale i odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření nebo provádět menší léčebné zákroky.
Gastroskopie – vyšetření horní části zažívacího traktu
Je lékařská vyšetřovací metoda, která využívá optického přístroje - endoskopu (nazývaného gastroskop) k vyšetření horní části zažívacího traktu – jícnu, žaludku a horní části dvanáctníku. Dnes je hlavní vyšetřovací metodou při podezření na nemoci těchto orgánů a je díky tomu schopen odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření.
Princip CT vyšetření je podobný jako u rentgenu, na rozdíl od něj však nevzniká jeden, ale mnoho snímků.
Nejčastěji se CT provádí v oblasti hlavy a krku, páteře, hrudníku, břicha, případně při složitých vyšetřeních kardiovaskulárního systému včetně periferních cév. Pro některá CT vyšetření je nutná aplikace kontrastní látky. Pacient musí před vyšetřením odložit kovové předměty, které se nacházejí ve vyšetřované oblasti, neboť by znehodnotily zobrazení
Mamografické vyšetření odhalí nádorové ložisko v prsu již od několika milimetrů.
Mamografie je v současné době jediná diagnostická metoda, která je schopna odhalit nádorové ložisko v prsu již od několika milimetrů, tedy v době, kdy není samovyšetřením ani klinickým vyšetřením zjistitelné.
Magnetická rezonance
Magnetická rezonance vytváří podobně jako CT řezy vašeho těla. Poskytuje ostré kontrastní snímky všech měkkých tkání. Toho se s úspěchem využívá zvláště při zobrazení mozku a míchy. Další významné uplatnění má rezonance při zobrazení měkkých částí kloubů (např. vazů nebo meziobratlových plotének) a cév. Rezonance je vhodná pro zobrazení tkání s vysokým obsahem vody. Lze jím vyšetřit celé tělo.

Zdraví člověka.
Lidskost.
Vstřícnost.

To vše v našich partnerských zařízeních: Nemocnice Hořovice, Diagnostické centrum Nemocnice Hořovice v Praze, Gynekologie Vinohrady, Rehabilitační nemocnice Beroun a Onkologické a radiologické centrum Multiscan.

Zaujala vás nabídka a chcete se dozvědět více informací?

nebo nám zanechte telefonní číslo a my se vám obratem ozveme.

P a r t n e ř i