O PROGRAMU

Nabízíme Vám možnost individuální péče Vámi vybrané porodní asistentky.

Porodní asistentky hrají klíčovou roli v předporodní péči a při samotném porodu. Jsou důležitými členkami týmu péče o těhotné ženy a budoucí maminky a mohou Vám poskytnout osobní podporu i odborné rady během těhotenství a porodu.

Pokud máte zájem o služby vybrané porodní asistentky, můžete nás kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře. Náš tým porodních asistentek je tu pro Vás, aby Vám zajistil osobní podporu a péči během klíčového období Vašeho života.

Součástí Komplexní péče je také doprovod porodní asistentky k porodu.

CO ZAHRNUJE NÁŠ BALÍČEK PÉČE

Nastávajícím maminkám zajišťujeme individuální péči od období těhotenství, přes asistenci při porodu i následnou poporodní starost o matku a dítě.

Předporodní péče Zajištění předporodní péče, včetně absolvování těhotenské poradny, prohlídky prostor porodnice, držení pohotovosti od 38. týdne těhotenství a konzultace ohledně Vašeho zdravotního stavu.
Osobní setkání a konzultace Dvě osobní setkání a konzultace s porodní asistentkou před porodem.
Konzultace porodního plánu Konzultace ohledně Vašeho porodního plánu, včetně individuálních přání.
Prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí Prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí v Porodnici U Sluneční brány.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo zájem o naše služby, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu, abychom vám poskytli podporu a péči, kterou si zasloužíte.

KDO SE MŮŽE REGISTROVAT

Projevit zájem o individuální doprovázení porodní asistentkou může každá budoucí maminka. Je vždy na posouzení přijímajícím lékařem, zda porod povede výhradně porodní asistentka nebo lékař ve spolupráci s vybranou porodní asistentkou.

NAŠE PORODNÍ ASISTENTKY

Naše porodní asistentky jsou vysoce kvalifikované a mají rozsáhlé praktické zkušenosti v oblasti porodní asistence.

Bc. Jungwirthová Petra „Být u zrodu nového lidského života vnímám jako obrovský dar a neopakovatelné štěstí.“ Proto ho jako matka dvou dětí přijímám s velkou láskou a pokorou. Vystudovala jsem fakultu zdravotnických studií se specializací na porodní asistenci. Má dlouholetá praxe začala v roce 2006 v FN Motol, kde jsem získala cenné dovednosti v péči o novorozence. Později jsem přešla na porodní sál téže nemocnice, kde jsem pracovala na pozici porodní asistentky. Po mateřské dovolené jsem se připojila k týmu porodních asistentek na porodním sále nemocnice Hořovice, kde působím dodnes. Děti na svět pomáhám přivádět s velkou láskou, pokorou, odhodláním a něhou. Naslouchám přání rodičky a snažím se vytvářet krásné, teplé prostředí pro zrod nového života. Každá žena je při porodu silná, dodávám ji sebevědomí, pocit bezpečí a důvěru sama v sebe.
...
Bc. Martina Zvolánková „S láskou, bezpečně a spolu.“ Zrození nového života je pro mě pokaždé velký zázrak, a proto mám svoji práci stále ráda. Jako porodní asistentka na porodním sále pracuji více než 15 let, z toho posledních 7 let v hořovické porodnici. Neustále se však vzdělávám a aktivně účastním porodnických konferencí, abych vám, budoucím maminkám, mohla poskytovat tu nejlepší péči. Jsem matkou sedmi dětí, což mi umožňuje sdílet své zkušenosti z obou stran. Ráda vám poradím, jak zvládnout období těsně před porodem a budu s vámi po celou dobu porodu. Poskytnu vám rady týkající se kojení a jak pečovat o sebe i o vaše miminko. V rámci poporodní péče vás mohu navštívit i doma, preferuji Hořovicko, Příbramsko a Dobříš. Spokojená maminka a zdravé miminko je pro mě největší odměnou.
...
Mgr. Denisa Lukšíková „Profese porodní asistentky hřeje u srdce, dojímá a vhání slzy do očí.“ Od dětství jsem směřovala k oboru zdravotnictví s touhou stát se zdravotní sestrou, stejně jako moje maminka. Již během studií jsem začala pracovat na oddělení šestinedělí, což mi poskytlo první kontakt s oborem porodnictví. Po absolvování vysokoškolského vzdělání jsem se připojila k týmu na porodním sále v Hořovicích, což mě utvrdilo v přesvědčení, že moje volba byla správná. Zrození nového života pro mě vždy bude zázrakem. S pokorou a profesionálním přístupem se věnuji každé ženě zcela individuálně. Snažím se být rodičkám oporou, dodávat jim jistotu, sílu a odvahu. Podporuji přirozený průběh porodu a zároveň respektuji potřebné intervence.
...
Mgr. Dana Roková „Porod není zážitek na pár hodin, ale na celý život.“ Už jako malá jsem věděla, že být přítomna u okamžiku porodu je pro mě to nejkrásnější povolání. Vzorem pro mě byla moje maminka, která jako porodní asistentka pracovala celých čtyřicet let a vždy mě vedla k tomu, abych si vážila jedinečnosti chvíle porodu. Po absolvování střední zdravotnické školy jsem pokračovala ve vysokoškolském studiu oboru porodní asistence. Pracuji jako porodní asistentka od roku 2008 a celá moje praxe mi ukazuje, že porod je zásadním momentem v životě ženy i dítěte. Jako matka dvou dětí vím, jak důležité je zachovávat ohleduplnost, otevřenost a důraz na individuální potřeby v tak zásadní a citlivé chvíli života. Snažím se nabídnout své profesní zkušenosti a empatii a být tím, kdo může ženu porodem bezpečně provést.
...
Move left
Move right

KDE BUDE POROD PROBÍHAT

Porod bude probíhat v porodnici U Sluneční brány v Nemocnici Hořovice. Porodnice se těší velké oblibě především díky svému proklientskému přístupu a nadstandardní péči v příjemném prostředí, kde se rodičky cítí uvolněně a bezpečně. V minulém roce se zde uskutečnilo téměř 1 800 porodů a právem jí náleží status největší porodnice ve Středočeském kraji.

Od roku 2014 má porodnice statut Perinatologického centra intermediární péče, což jí umožňuje poskytovat péči novorozencům od 30. týdne těhotenství. Po nedávné rekonstrukci nabízí čtyři luxusní zcela samostatné porodní pokoje vybavené nejmodernější technikou. Součástí porodnice je i operační sál pro provedení císařského řezu a oddělení šestinedělí.