Disponujeme špičkovým diagnostickým vybavením a k odstranění varixů používáme nejmodernější metody. Po dobu hospitalizace vám můžeme nabídnout ubytování v nadstandardních pokojích Nemocnice Hořovice.


K léčbě varixů používáme dvě metody. Metodu provedení zákroku stanový lékař po klinickém vyšetření a ultrazvukovém vyšetření žil.

FLEBEKTOMIE

Odstranění křečových žil šetrnou chirurgickou technikou, zákrok se provádí v celkové či svodné anestezii s krátkou hospitalizací.

Pokyny před operací

Před výkonem je nutné klinické vyšetření s ultrazvukovým vyšetřením žil. V případě potvrzení operačního řešení křečových žil je nutné absolvovat předoperační vyšetření.

Operace

Jedná se o odstranění křečových žil šetrnou chirurgickou technikou. Zákrok se provádí v celkové či svodné anestezii s krátkou hospitalizací. Rozsah výkonu se odvíjí od rozsahu a velikosti křečových žil.

Pooperační péče

Propuštění do domácího ošetřování je druhý den po operačním výkonu. Po operaci je nutné nosit kompresní punčochu, která se nosí první 3 týdny přes den i přes noc a další 3 týdny jen přes den. Pooperační péče zahrnuje pooperační kontroly operatérem.

CLARIVEIN

Miniinvazivní výkon bez nutnosti anestezie, bez operačních ran, speciální katetr se zavádí z malého vpichu pod ultrazvukovou kontrolou.

Pokyny před operací

Před výkonem je nutné klinické vyšetření s ultrazvukovým vyšetřením žil. V případě potvrzení operačního řešení křečových žil metodou ClariVein již není nutné absolvovat žádná další předoperační vyšetření.

Operace

Jedná se o bezbolestný miniinvazivní výkon bez nutnosti jakékoliv anestezie, bez hospitalizace. Speciální katetr se zavádí do postižené žíly pouze z malého vpichu pod ultrazvukovou kontrolou a postižená žíla se uzavírá mechanickým působením katetru a vstřikováním látky, která žílu „zalepí“. Po výkonu je na operovanou končetinu navlečena kompresní punčocha.

Pooperační období

Zdravotnické zařízení je možné opustit cca půl hodiny až hodinu po ukončení operačního výkonu bez zásadního omezení v pohybu. Kompresní punčocha se na operované končetině nosí první týden přes den i noc a další týden jen přes den. Pooperační péče zahrnuje pooperační kontroly operatérem včetně ultrazvukového vyšetření.