LIPOSUKCE JE CHIRURGICKÉ ODSTRANĚNÍ PŘEBYTEČNÉHO MNOŽSTVÍ TUKU. PROVÁDÍ SE JEHO ODSÁTÍM VE ZVOLENÝCH PARTIÍCH TĚLA, KDE SE TVOŘÍ TZV. TUKOVÉ POLŠTÁŘE. V DNEŠNÍ DOBĚ JE LIPOSUKCE VELMI EFEKTIVNÍM A BEZBOLESTNÝM PROSTŘEDKEM, JAK SI VYTVAROVAT POSTAVU DO VYSNĚNÉ PODOBY.

Zvýšené ukládání tuků v některých partiích často odolává sportovním aktivitám, vhodné životosprávě i váhovým úbytkům. V těchto případech klienti vyhledávají možnost chirurgického odstranění, nejčastěji pak v oblasti podbradku, zevní a vnitřní strany stehen, na bocích a na břiše. Optimální věkové rozmezí pro tento typ výkonu je 18 až 40 let. Horní hranice není samozřejmě pevná a záleží na konkrétním stavu pacienta a kvalitě kůže. Někdy je třeba kombinovat liposukci s odstraněním přebývající kůže.

BEZBOLESTNÝ ZÁKROK

Liposukci provádíme šetrně a za použití nejmodernějších technologií. Díky místnímu znecitlivění neucítíte žádnou bolest. Celková délka zákroku se odvíjí od charakteru a velikosti odsávaných partií, většinou celý zákrok trvá přibližně o 2–3 hodiny. Po skončení aplikujeme na daná místa stahovací prádlo, dopřejeme vám čas a klid na odpočinek a poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

V ALTOA nabízíme profesionální přístup, moderní operativní metody pod dohledem zkušených plastických chirurgů a maximální komfort během estetického zákroku i po něm. U nás máte jistotu špičkového zázemí a zkušeného zdravotnického personálu, který je vám neustále k dispozici.

Cena je závislá na počtu oblastí a druhu znecitlivění.

Pokyny před operací

Pacient nesmí minimálně 1 měsíc před operací užívat léky ovlivňující srážlivost krve.

Je třeba počítat minimálně s 5 dny volna kvůli hojení a regeneraci ran a organismu.

Pacient nesmí v den operace trpět žádným jiným onemocněním.

Operace

Operace je prováděna v celkové narkóze, kdy z drobných řezů v místě požadovaného výkonu, se zavede odsávací kanyla napojená na speciální vývěvu. Množství jednorázově odsátého tuku nesmí překročit 5000 ml, protože poté se prudce navyšuje riziko pooperačních komplikací.

Po operaci jsou plochy buď kryty elastickou náplastí, nebo přímo elastickými návleky.

První noc stráví pacient na oddělení pod dohledem zdravotnického personálu.

Propuštění je následující den.

Pooperační období

Pacient tráví prvních 7 dní na lůžku, vstává pouze na toaletu, k jídlu.

Je nutné nosit trvale kompresní prádlo. Po dobu prvního měsíce po operaci snímá pacient elastický návlek jen na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně.

Kontroly a jejich četnost určí lékař. Poslední kontrola je po 3 měsících, kdy lze hodnotit výsledek zákroku.

Stehy se odstraňují 14 dní po operaci.