U očí jsou velmi brzy patrné projevy stárnutí, neboť víčka jsou nepřetržitě namáhána. Kůže ztrácí svou pružnost a vznikají tzv. kožní nadbytky. Ty mohou přepadávat přes víčka až k řasám. V rychlosti stárnutí očních víček hraje svou roli mimika, dědičné dispozice, typ kůže, věk, aj. Pokud cítíte zvýšenou únavu očí, pocit tíže a převislá kůže horních víček vám brání v pohledu vzhůru, jste vhodným kandidátem pro zákrok.

Blepharoplastika neboli plastická operace očních víček se provádí většinou z estetického hlediska, ale poměrně často řeší i funkční potíže, jako je pocit unavených očí, zhoršení zraku nebo nadměrné slzení očí. Altoa zajišťuje pouze plastickou operaci horních víček.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

V ALTOA nabízíme profesionální přístup, moderní operativní metody pod dohledem zkušených plastických chirurgů a maximální komfort během estetického zákroku i po něm. U nás máte jistotu špičkového zázemí a zkušeného zdravotnického personálu, který je vám neustále k dispozici. 

Pokyny před operací

Před zákrokem je nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u lékaře, který zhodnotí vaši indikaci k výkonu a rozsah. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace a vaším očekáváním.

Je třeba počítat minimálně s 5 dny volna kvůli hojení a regeneraci ran a organismu.

Pacient nesmí v den operace trpět žádným jiným onemocněním.

Operace

Operace trvá cca 30-40 minut. Provádí se v místním umrtvení.

Před výkonem chirurg vyměří a nakreslí hranice řezů.

Při operaci se odstraňuje nejen přebytečná kůže očních víček, ale též tukové prolapsy. 

Pooperační období

Po operaci je pacient propuštěn s doprovodem do domácího ošetřování.

Je vhodné nosit několik dní po operaci sluneční brýle.

Po operaci je důležité chlazení.