Pomocí plastiky stydkých pysků dokážeme upravit velikost a tvar intimních partií do požadovaného výsledku. Vedle estetického hlediska nabízí labioplastika také řešení funkční, například odstranění problémů s odíráním při chůzi nebo sportu. 

BEZBOLESTNÝ ZÁKROK

Operace se provádí v lokální anestezii (či analgosedaci) a je maximálně diskrétní. Celý zákrok trvá přibližně 20 - 60 minut. Rána se poté uzavírá samovstřebatelnými stehy, díky kterým je poté jizva téměř neviditelná. Po ukončení zákroku na místo přiložíme absorpční obvaz, dopřejeme vám chvíli odpočinku a poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče.

INDIVIDUÁLNÍ PÉČE

V ALTOA nabízíme profesionální přístup, moderní operativní metody pod dohledem zkušených plastických chirurgů a maximální komfort během estetického zákroku i po něm. U nás máte jistotu špičkového zázemí a zkušeného zdravotnického personálu, který je vám neustále k dispozici.

Pokyny před operací

Předpokladem pro provedení labioplastiky je dobrý a stabilizovaný celkový zdravotní stav pacientky.

Pacientka nesmí minimálně 1 měsíc před operací užívat léky ovlivňující srážlivost krve.

Není třeba přerušovat stabilně vedenou antikoncepci. Při pravidelné menstruaci doporučujeme načasovat operační termín vždy po menstruaci, nikoli předtím. Během menstruace se operace neprovádí.

Operace

Plastická operace stydkých pysku se provádí v lokální anestezii (či analgosedaci) na operačním stole v gynekologické poloze.

Po vyměření se provede řezem odstranění nadbytečné tkáně. Řez je veden v podélné linii stydkých pysků, ve stejném směru je pak provedeno sešití sliznice obvykle vstřebatelnými stehy.

Labioplastika je ukončena přiložením absorpčního obvazu. Doba zákroku je obvykle 20 až 40 min. dle rozsahu operace.

Pooperační období

Kontrola po operaci stydkých pysku se provádí druhý den.

Je třeba dodržovat zvýšenou hygienu – sprchování třikrát denně a po každé toaletě.

Vzhledem k pooperačnímu otoku, který je vždy v této lokalitě výraznější, je třeba přikládat studené obklady a dodržovat klidový režim zejména 3 až 4 dny po operaci.

Pokud jsou použity nevstřebatelné stehy, odstraňují se obvykle po týdnu.

Do běžného režimu se pacientka může vrátit při nekomplikovaném průběhu po 5 až 7 dnech po labioplastice.

Plná fyzická zátěž a sportování jsou možné asi po 2 až 3 týdnech dle rozsahu zákroku a stavu hojení. Pohlavní styk není vhodný 2 až 3 týdny po operaci.