ZBAVTE SE PROJEVŮ STÁRNUTÍ POMOCÍ FACELIFTU. LIFTING OBLIČEJE A KRKU JE VYHLEDÁVÁN PŘEDEVŠÍM KLIENTY A KLIENTKAMI, KTEŘÍ TOUŽÍ PO MLADĚ PŮSOBÍCÍ A VYPNUTÉ PLETI A CHTĚJÍ SE OPĚT CÍTIT KRÁSNĚ A SEBEVĚDOMĚ.

Typickým důvodem pro podstoupení zákroku je řešení běžných projevů stárnutí jako jsou viditelné kožní záhyby, ztráta elasticity pokožky a přibývající vrásky. Našim klientům tak pomáháme probudit v nich opět pocit sebejistoty a radost ze života. Efektivní omlazující operace obličeje a krku je dlouhodobá a vykonává se pod dohledem zkušených chirurgů. Horní věková hranice je určena celkovým zdravotním stavem pacienta.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

V ALTOA nabízíme profesionální přístup, moderní operativní metody pod dohledem zkušených plastických chirurgů a maximální komfort během estetického zákroku i po něm. U nás máte jistotu špičkového zázemí a zkušeného zdravotnického personálu, který je vám neustále k dispozici.

Pokyny před operací

Pacientka nesmí minimálně 1 měsíc před operací užívat léky ovlivňující srážlivost krve.

Pacient musí počítat se 14 dny volna.

Užívá-li pacient nějaké léky, je třeba se poradit s ošetřujícím lékařem o zamýšleném zákroku a informovat plastického chirurga.

V den před operací od půlnoci nekuřte.

Operace

Provádí se na specializovaném pracovišti ve spolupráci se zkušeným anesteziologem v kombinaci nitrožilní anestezie a místního znecitlivěním. Vlasy při operaci neholíme, jen upravíme pěšinku v oblasti řezu. Řez je veden z vlasaté části hlavy nad ušním boltcem dolů, těsně před boltcem, opět těsně kolem ušního lalůčku, v záušní rýze a odtud do vlasů vzadu na hlavě.

Délka operace je v průměru 2 – 2,5 hod.

Po operaci je přiložen kompresivní obvaz na operované plochy a první noc po operaci tráví pacient na lůžku pod kontrolou zdravotnického personálu. Délka pobytu závisí na celkovém zdravotním stavu. Druhý den po operaci je proveden převaz a pacient je propuštěn a dochází k převazů

Pooperační období

Během pooperačního období je v zájmu pacienta, aby se řídil pokyny operatéra.

Rychlost hojení ran je individuální a stehy jsou odstraňovány 10., případně 14. den po operaci, a to vždy dle stavu operační rány. Pátý den po operaci je obvykle odstraněn obvaz a mohou se umýt vlasy. Pacient se dále pohybuje volně bez obrazu. Je nutno upozornit na to, že po sejmutí obvazu dochází k zdánlivě většímu vypadávání vlasů. Jde však o vlasy, které se nashromáždili pod obvazem za několik dní a jež běžně odstraňujeme denním vyčesávání. V místech, kde byla kůže uvolněna od spodiny, aby mohla být vypnutá, je několik týdnů porušena citlivost, která se postupně upraví. Jen vyjímečně může v oblasti ušního lalůčku přetrvávat.

V operačním období po dobu jednoho měsíce nedoporučujeme barvení vlasů a trvalou ondulaci, protože některé preparáty k těmto účelům používané, jsou značné koncentrace a pokožka i vlasový porost jsou po operaci citlivější. Nedoporučujeme též masáže obličeje, protože většinou uvolňují kůži a svaly, tedy snižují napětí kůže. Taktéž je třeba pečlivě uvážit, zda se vystavovat slunci či nikoliv, protože sluneční záření vysušuje kůži a ta se ztenčuje. Dochází tak ke zvýšené tvorbě vrásek.